sk en de ru
Svadby, plesy, stužkové, zábavy, jubileá...

ČLÁNKY / Koniec plesovej sezóny aj pre kapely

Noviny Dukla - 01.03.2010

Je známe, že vo východoslovenskom kraji sú svidnícke a stropkovské kapely veľmi vyhľadávané pre dobrú hudobnú kvalitu a pekné ľudové rusnácke piesne, ktoré si priam žiadajú hostia zvlášť zo slovenských oblasti. Tak to bolo aj v prípade Šatanovej svadby na Bojnickom zámku, keď jeho manželke sa páčili „juhoslovanské“ pesničky svidníckej kapely EPILÓG. Práve hudobná skupina EPILÓG zo Svidníka už niekoľko rokov zabáva svojou kvalitnou hudbou a spevom ľudí na plesoch, svadbách a námestiach nielen vo východoslovenskom kraji, ale aj v Bratislave a v Čechách.

Aj tohtoročnú plesovú sezónu cestovala kapela v zložení Vlado Sluk, Ivo Rodák a Sašo Bojkas do Bratislavy na 11. spoločenský večer Slovensko-ukrajinskej spoločnosti do hotela Kyjev, kde pod ich taktovkou sa zabávalo niekoľko známych ľudí spoločenského a športového života, ako napr. známy futbalový tréner Karol Pecze a ďalší.

Plesovú sezónu ukončili v Čechách na 5. ČESKO-SLOVENSKOM BÁLE v Hradci Králové, na ktorom už druhý rok hráva kapela EPILÓG zo Svidníka, domáca kapela a počas prestávok spievala známa slov. speváčka Marcela Molnárová.

Vo vedľajšej sále hrala cimbalová muzika z družobnej B. Bystrice, ktorú doviezol primátor mesta Mgr. Ivan Saktor. Pán primátor sa prišiel osobne poďakovať členom svidníckej kapely za dobrú zábavu a nadviazať kontakt na spoluprácu s B. Bystricou, ktorú potvrdili všetci prípitkom dobrej makovickej slivovice.

ALBUMY
Mamko moja dorohá

Mamko moja dorohá

RONDO RECORDING, 1999

Ej dajte sja nám dajte

Ej, dajte sja nám, dajte

GRAND-STUDIO, 2002

viac »

KONTAKTY
Kontakt. osoba: Vladislav Sluk
Adresa: Ľ. Štúra 489/9, 089 01 Svidník
Mobil: 0907 550 206
E-mail: vladoepilog.sk
Web: www.epilog.sk