sk en de ru
Svadby, plesy, stužkové, zábavy, jubileá...

ČLÁNKY / Kultúrne leto 2005 úspešné

Noviny Dukla - 19.09.2005

Svidnícke kultúrne leto sa už tradične koná počas dvoch prázdninových mesiacov. Tento rok sa organizátori zamerali predovšetkým na vystúpenia hudobných a speváckych skupín. Kultúrne leto sa odštartovalo bezprostredne po oslavách 650. výročia doloženej písomnej zmienky o našom meste, počas ktorých v našom meste v priebehu dvoch dní vystúpili špičkové populárne skupiny i folklórne súbory.

V nedeľu 17. júla otvorili Kultúrne leto 2005 na pešej zóne hudobná skupina Carmen a speváčky ŠSZČ Effatha pri CZŠ sv. Juraja. Počas 8 letných nedieľ pred svidníckym publikom vystúpili hudobné skupiny Epilóg, Ibis, Východ, a spevácka skupina Kračúnovčan. „O tieto vystúpenia bol veľký záujem a ľudia sa tešili na vystúpenia. Svedčí o tom aj návštevnosť, ktorá bola asi 400 divákov na jedno predstavenie. K dobrej pohode prispelo aj počasie, ktoré tento rok prialo všetkým účinkujúcim i divákom,“ hodnotí tohtoročné kultúrne leto Ján Mihalík, vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a telesnej kultúry MsÚ.

Súčasťou Kultúrneho leta 2005 bol aj Rockfest a Program Oj ty Pidduklianskyj kraju, ktoré sa konali na amfiteátri. Veľmi úspešné bolo rómske popoludnie, v ktorom vystúpili rómske kapely. Ďalej akcia Beach volejbal, či súťaž hasičských družstiev. Tohtoročné Kultúrne leto zakončila tesne pred nástupom do školských lavíc 4. septembra tanečná skupina SVITAN tanečným divadlom Niekto to rád horúce. „Naši občania majú radi toto letné podujatie, tešili sa na jednotlivé vystúpenia a aj keď nebolo možno všetko stopercentné, odchádzali s pokojom a radosťou. Verím, že i na budúci rok pripravíme hodnotné vystúpenia počas Svidníckeho kultúrneho leta 2006, na ktoré ich už teraz pozývam,“ dodáva J. Mihalík.

ALBUMY
Mamko moja dorohá

Mamko moja dorohá

RONDO RECORDING, 1999

Ej dajte sja nám dajte

Ej, dajte sja nám, dajte

GRAND-STUDIO, 2002

viac »

KONTAKTY
Kontakt. osoba: Vladislav Sluk
Adresa: Ľ. Štúra 489/9, 089 01 Svidník
Mobil: 0907 550 206
E-mail: vladoepilog.sk
Web: www.epilog.sk