sk en de ru
Svadby, plesy, stužkové, zábavy, jubileá...

ČLÁNKY / Svidnícky Epilóg hral na Šatanovej svadbe

Korzár - 31.08.2004

Svidnícka hudobná skupina Epilóg nie je na východne žiadnou neznámou "star". Hrajú už 20 rokov a vedia pobaviť náročných aj menej náročných poslucháčov. V repertoári majú široké spektrum skladieb. Od ľudoviek až po najnovšie hity. Na konte majú niekoľko MG a CD nahrávok a verejnosť ich pozná aj z mnohých vystúpení, či koncertov.

Nepoznáte ich? Nuž, kapelu tvoria traja veční mládenci. Šéfom a spevákom je Ivo Rodák, klávesovým nástrojom vládne Vlado Sluk a gitare Milan Kaliňák. Nikdy sa im však ani nesnívalo, že budú pri tom, keď známy hokejista, národný hrdina Miroslav Šatan, slávnostne povie svoje áno vyvolenej.

Život však píše aj neuveriteľné príbehy. Ako sa to všetko odohralo? To sme sa dozvedeli od Vlada Sluka. "Hrali sme ako každý rok na svidníckom festivale a zhodou okolností bol medzi divákmi aj Šatanov brat. Asi o týždeň som bol s deťmi v Trnave na majstrovstvách v stolnom tenise. V telocvični bol poriadny hluk, keď zazvonil telefón. Volal Šatan, že chce, aby sme hrali na plese hokejistov. Myslel som si, že si zo mňa strieľa niektorý z kolegov, nebral som to vážne a povedal som, nech zavolá neskôr, že som v Trnave. Hlas na druhej strane tvrdil, že aj on a že sa stretneme na druhý deň. Neprišiel. Priznávam, bol som zvedavý, kto si zo mňa vystrelil. Na ďalší deň sme s deťmi uložili batožinu na stanicu a prezerali si mesto. Telefón zazvonil znova. Počul som ospravedlnenie, že je naozaj Šatan a či sa nemôžeme stretnúť. Nakoniec sa tak stalo na námestí. Bol to Šatanov brat v slovenskom drese hokejistu s nápisom ´Šatanova nadácia a ja´," podelil sa s nami o zážitok z Trnavy.

Z ich rozhovoru vyplynulo, že Miro Šatan organizuje ples na Bojnickom zámku a bratovi dal úlohu, aby zabezpečil hudbu. Jedným dychom ich však upozornil, že sa dohodnú, až keď bude súhlasiť Mirova priateľka Ingrid Smolinská. Je totiž opernou speváčkou a v hudbe sa veru vyzná. O týždeň sa im ozvala telefonicky už zorientovaná, keď si vypočula nahrávky. "Povedala, že naša hudba sa jej veľmi páči, len či hráme aj niečo iné ako šarišské a rusínske ľudovky. Keď som jej povedal o našom repertoári viac, rozhodla sa, že budeme hrať na Bojnickom zámku. Nie na plese, ale na jej svadbe s Mirom Šatanom. Ešte som sa ani nenadýchol a už nás žiadala, aby sme to až do svadby udržali v prísnej tajnosti. Slovo sme dodržali."

A bola svadba. Vraj vynikajúca. Hrali všeličo okrem čardáša. Ten sa tam netancuje. Ivo Rodák zabodoval gottovkami a piesňami z relácie Repete. Podľa Vlada Sluka to bol zážitok na celý život a to nielen kvôli historickému prostrediu. "Hokejisti tancovali málo, ale tlieskali nám, a keď sme chceli od nich podpisy alebo spoločnú fotografiu, boli veľmi ochotní. Rozprávali sa s nami, no klobúk dolu... Sú to profesionáli. Aj mladomanželia si našli čas na rozhovor."

Chlapíci z Epilógu napoly žartom a napoly vážne tvrdia, že možno ešte nejakého hokejistu oženia. Ani po 20 rokoch neplánujú zavesiť nástroje na klinec. Skôr naopak. Želajú si len, aby si ich hudbu viac vážila kultúrna obec aj ľudia vo Svidníku.

ALBUMY
Mamko moja dorohá

Mamko moja dorohá

RONDO RECORDING, 1999

Ej dajte sja nám dajte

Ej, dajte sja nám, dajte

GRAND-STUDIO, 2002

viac »

KONTAKTY
Kontakt. osoba: Vladislav Sluk
Adresa: Ľ. Štúra 489/9, 089 01 Svidník
Mobil: 0907 550 206
E-mail: vladoepilog.sk
Web: www.epilog.sk