sk en de ru
Svadby, plesy, stužkové, zábavy, jubileá...

ČLÁNKY / Aj svidnícka skupina Epilóg má už vlastnú nahrávku

Noviny Dukla - 17.11.1999

Počas svidníckeho jarmoku uzrela svetlo sveta premiérová nahrávka tunajšej populárnej hudobnej skupiny Epilóg. Nahrali ju vo vranovskom štúdiu RONDOPLUS a na jej distribúciu sa podujalo hudobné vydavateľstvo Rohaľ v Bardejove. Na páske je nahraných 22 pesničiek v rytme valčíka, polky a čardáša v rusínčine, šarištine a slovenčine. Polovica z nich je rómskych, tri sú z tvorivej dielne protagonistu kapely Vlada Sluka. Názov kazety: Mamko moja doroha. Záujemcovia si ju môžu kúpiť v predajniach Video Rohaľ.

Epilóg vznikol pred 13 rokmi. V súčasnosti ho reprezentujú dvaja inštrumentalisti - Vladislav Sluk (klávesové nástroje, spev, aranžmá), Milan Kaliňak (gitara, spev) a sólo spevák Ivo Rodák. Prvý dvaja sú svidníckej verejnosti známi ako členovia v minulosti populárnych skupín Spektrum a Kontakty. Už pred 25 rokmi s úspechom reprezentovali náš región na krajských a celoslovenských súťažiach.

Epilóg vyhráva do tanca a dobrú náladu obdivovateľom ľudovej piesne v modernej úprave v celom východoslovenskom kraji. V tomto roku budú po 4-krát účinkovať na rusnackej silvestrovskej zábave v košickom Jumbo centre. Mimochodom, vlani sa na ňom zvŕtal so svojou zákonitou manželkou aj súčasný prezident SR R.Schuster.

Štúdiová nahrávka je vrcholom doterajšieho snaženia sympatických hudobníkov. Nepochybujme, že sa neuspokoja s prvotinou a onedlho bude nasledovať ďalšia nahrávka. Držíme palce!

ALBUMY
Mamko moja dorohá

Mamko moja dorohá

RONDO RECORDING, 1999

Ej dajte sja nám dajte

Ej, dajte sja nám, dajte

GRAND-STUDIO, 2002

viac »

KONTAKTY
Kontakt. osoba: Vladislav Sluk
Adresa: Ľ. Štúra 489/9, 089 01 Svidník
Mobil: 0907 550 206
E-mail: vladoepilog.sk
Web: www.epilog.sk